Pauselijk nuntius bezoekt studentenvereniging

Studentenvereniging Ariëns met nuntius

Ariëns Katholieke Studenten Enschede, de katholieke studentenvereniging van Enschede, mocht afgelopen dinsdag pauselijk nuntius Mgr. Cavalli ontvangen. Voorzitter Koen Kuijpers heeft het als heel bijzonder ervaren: ‘waarschijnlijk maak je zoiets maar één keer mee.’

‘Onze vereniging bestaat dit jaar 70 jaar,’ vertelt hij. ‘Ter gelegenheid daarvan besloten we de nuntius uit te nodigen. Dat moest wel volgens protocol: via de parochie en de pastoor moest de brief ook ondertekenen. Maar toen de uitnodiging eenmaal verstuurd was, kregen we meteen een positieve reactie. Dus in feite was het ‘gewoon’ een kwestie van een uitnodiging sturen.’

Voor iedereen de tijd

De festiviteiten begonnen met een informele bijeenkomst waar zo’n 40 studenten en academici de gelegenheid hadden om de nuntius persoonlijk te ontmoeten. ‘Ik vond dat heel bijzonder. Ik had lang naar de dag uitgezien, maar het was natuurlijk ook best wel stressvol… Mgr. Cavalli was heel aardig rustig, dus ik voelde me meteen bij hem op mijn gemak. Je kan prima met hem praten. We hebben gesproken over het creëren van meer bewustwording in Nederland. Andere mensen hadden andere, soms persoonlijke vragen. Hij nam voor iedereen de tijd,’ vertelt Kuijpers.

Pontificale internationale mis

Na de informele bijeenkomst werd er met zo’n 150-200 belangstellenden, waaronder de burgermeesters van Enschede en Hengelo, een pontificale mis gevierd in de Heilige Jacobuskerk. De voertaal was Engels, omdat veel leden van Ariëns Katholieke Studenten Enschede een internationale achtergrond hebben en de vereniging dan ook zeer internationaal georiënteerd is. Concelebranten waren pastoor Paul Daggenvoorde (pastoor van Eschede e.o.) en pastoor Marc Oortman (pastoor van Hengelo e.o.). Daarna was er een feestelijke voortzetting in de vorm van een receptie in het parochiehuis.

Brief van de paus

‘Het was een enorm hoogtepunt om de pauselijke nuntius te mogen ontvangen, zo met onze eigen studentenvereniging,’ aldus Kuijpers. ‘Waarschijnlijk maak je zoiets maar één keer mee. Een paar jaar geleden hebben we de paus een brief geschreven en antwoord gekregen; ook dat was een hoogtepunt voor onze vereniging.’